Policjanci z drogówki chyba niczemu się już nie zdziwią. Ostatnia kontrola drogowa w Wyszkowie przyniosła bowiem naprawdę nietypowy rezultat. Tym razem nie było mowy o nadmiernej prędkości, czy nietrzeźwym kierowcy. Była to po prostu rutynowa kontrola, jednak policjanci najwyraźniej mają nosa do kierowców mających coś na sumieniu.

Transport potrzebny od zaraz

Za kierownicą zatrzymanego do kontroli samochodu siedział 19-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego. Chłopak posiadał prawo jazdy i sprawny samochód, jednak coś w jego zachowaniu nie dało funkcjonariuszom spokoju. Kierowca był wyraźnie nerwowy i bez wątpienia było to coś więcej niż zwykły stres spowodowany kontrolą drogową.

Policjanci przystąpili do oględzin pojazdu, co ujawniło nadprogramowego pasażera. Po otwarciu bagażnika pojazdu oczom policjantów ukazała się 17-letnia dziewczyna. Przytomna i bynajmniej nie uwięziona w bagażniku. Nastolatka jechała w bagażniku, bo na siedzeniach zabrakło dla niej miejsca. Najwyraźniej bezpieczna podróż nie była w zasięgu zainteresowań dziewczyny. Za przewóz nadprogramowego pasażera odpowie kierowca, ale to niejedyny zarzut, z jakim 19-latek będzie musiał się zmierzyć.

Marihuana w plecaku

Zrządzeniem losu policyjna kontrola wykazała również obecność marihuany w plecaku 19-latka. Torebka foliowa z nielegalnym suszem może być przyczyną nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Kierowca przyznał się do posiadania narkotyku, a przeprowadzone badania laboratoryjne wkrótce wykażą, czy 19-latek był pod wpływem substancji odurzających w momencie kierowania pojazdem.

Na przykładzie tej niecodziennej historii, z której na szczęście wszyscy wyszli cało, można wywnioskować, że łączenie wykroczeń drogowych z przewożeniem narkotyków się nie opłaca. Pamiętajmy również, że ani alkohol, ani nawet najłagodniejszy narkotyk nie są rozsądnym wyborem w momencie podróżowania za kierownicą. Nie chodzi już nawet o kontrole drogowe, kary i mandaty, a o własne bezpieczeństwo, którego nie da się w żaden sposób wycenić.

Przeczytaj również: https://www.naukowe.pl/marihuana-znaczaco-wplywa-na-plodnosc-mezczyzn/.