Rozkręcająca się powoli wiosna zachęca do podejmowania aktywności typowych dla ciepłego sezonu. Na ulicach pojawia się coraz więcej motocyklistów i to właśnie do nich kierujemy dzisiejszy wpis. Jazda na motorze bywa uzależniająca, a na pustych drogach w mniejszych miejscowościach szybko można stracić kontrolę nad prędkością. To bardzo często kończy się tragicznie.

Wypadek motocyklisty w Wyszkowie

Utrudnienia w ruchu spowodował poważny wypadek na ulicy Warszawskiej w Wyszkowie. Jedynym poszkodowanym był motocyklista, który podczas jazdy stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w przydrożne drzewo. Siła uderzenia rozerwała maszynę na kawałki. Złamało się także drzewo. Poważne konsekwencje wypadku poniósł również sam kierujący motorem. Mężczyzna odniósł liczne obrażenia. Konieczne było wezwanie śmigłowca LPR, którym przetransportowano rannego do najbliższego szpitala.

Policja bada okoliczności zdarzenia. Nie ustalono dotąd dokładnego przebiegu wypadku, nieznana jest również przyczyna zdarzenia, przynajmniej jeśli chodzi o oficjalne ustalenia.

Oddaj się pasji bez narażania zdrowia i życia

W sezonie wiosenno-letnim często słyszy się o wypadkach z udziałem motocyklistów. Zwykle nie są to wypadki z optymistycznym finałem. Motocykliści podróżują zupełnie nieosłonięci, a prędkość jazdy motorem nie pozostaje bez wpływu na konsekwencje ewentualnego wypadku. Kask do pewnego stopnia chroni głowę, ale reszta ciała pozostaje zupełnie bezbronna. Dlatego ostrożna jazda na motorze to konieczność. W przeciwnym razie świadomie ryzykujemy własnym zdrowiem i życiem.

Jazda na motorze jest do tego stopnia przyjemna, że łatwo się zapomnieć. Motocykliści często wybierają drogi rzadko uczęszczane, na przykład na terenie wsi lub spokojnych osiedli miasta. Puste ulice tworzą kolejną pokusę do zwiększania prędkości jazdy. Taka podróż notorycznie kończy się zderzeniem z drzewem. Wystarczy chwila nieuwagi, rozpraszający bodziec, by stracić panowanie nad maszyną.

Wobec tego apelujemy do wszystkich motocyklistów, by podczas jazdy zachowywali zdrowy rozsądek. Nie wszystkich wypadków da się uniknąć, ale zdecydowanie warto robić wszystko, by do nich nie doszło.