Do sytuacji, którą można określić jako wysoce nieodpowiedzialną, doszło na terenie gminy Rząśnik, gdzie 39-letni mężczyzna, mający dożywotni zakaz kierowania pojazdami, zdecydował się prowadzić quad. W wyniku jego działania doszło do przewrócenia pojazdu. Okazało się także, że czterokołowiec nie posiadał tablic rejestracyjnych i nie był dopuszczony do ruchu drogowego. W celu dokonania pomiaru stężenia alkoholu w organizmie kierowcy, pobrano od niego próbkę krwi.

14 czerwca br., w godzinach wieczornych, około 20:30, dyżurny jednostki policyjnej otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem quada. Na miejsce natychmiast skierowano patrol stróżów prawa.

Na miejscu zdarzenia interweniujący funkcjonariusze szybko ustalili, że 39-letni kierowca quada, mieszkaniec gminy Rząśnik, był nietrzeźwy. Silny zapach alkoholu emanujący z jego ust podczas rozmowy był decydującym dowodem. Mężczyzna nie był w stanie jasno wyjaśnić okoliczności zdarzenia, przyznał jedynie, że spożywał alkohol, po czym wsiadł na quad z zamiarem powrotu do domu. Po przewróceniu się pojazdu, mężczyznę przetransportowano karetką do szpitala w celu dalszych badań, w tym pomiaru stężenia alkoholu we krwi.

Podczas dalszych ustaleń, policjanci odkryli, że quad, którym poruszał się nietrzeźwy 39-latek, nie posiadał tablic rejestracyjnych i nie był dopuszczony do ruchu. Dodatkowo, kierujący miał na swoim koncie dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wszystkie te czynniki sprawią, że mężczyzna stanie teraz przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu. Sąd weźmie pod uwagę również wykroczenia drogowe, które popełnił podczas jazdy.