17 maja zanotowano już piąte zdarzenie drogowe na niedawno przebudowanym skrzyżowaniu ulic Graficznej i Towarowej w Wyszkowie. Władze gminy planują wprowadzenie dodatkowego oznakowania, aby zminimalizować ryzyko kolejnych incydentów na tym newralgicznym punkcie miasta.

Wszystkie dotychczasowe kolizje miały podobny scenariusz. Pojazdy poruszające się wzdłuż podrzędnej ulicy Towarowej, wjeżdżały na skrzyżowanie z ulicą Graficzną bez ustąpienia pierwszeństwa. Najnowszy przypadek miał miejsce 17 maja, kiedy to doszło do stłuczki pomiędzy volkswagenem a nissanem. Mimo że nikomu nic się nie stało, jest to już piąta tego typu sytuacja na omawianym skrzyżowaniu w ciągu ostatnich niecałych czterech tygodni.

Miejsce, gdzie dochodzi do tych kolizji, to nowo wybudowany odcinek drogi, będący przedłużeniem ulicy Towarowej. Wygląda na to, że kierowcy nadal mają problem z adaptacją do nowej organizacji ruchu w tym miejscu. Wystarczy moment nieuwagi, aby z podrzędnej ulicy Towarowej wjechać na ulicę Graficzną i – jak pokazują ostatnie wydarzenia – przysporzyć problemów. Mimo że przed skrzyżowaniem stoi znak „ustąp pierwszeństwa”, zdaje się on niewystarczający do zapobiegania wypadkom. Część kierowców twierdzi, że jadąc ulicą Towarową, powstaje złudzenie optyczne sugerujące, że droga jest ciągła.

Zaniepokojone częstotliwością zdarzeń, władze gminy Wyszków postanowiły przeprowadzić analizę organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu. Kwestię tę skonsultowano również z Komendą Powiatową Policji, która zasugerowała wprowadzenie dodatkowego oznakowania na skrzyżowaniu.