8 maja stał się dniem niezwykłym dla miłośników literatury z Wyszkowa. To właśnie wtedy odbyło się spotkanie z wybitnym polskim pisarzem i poetą, Hubertem Klimko-Dobrzanieckim, który w tym roku świętuje 25 lat swojej aktywności artystycznej. Spotkanie miało miejsce w ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który nosił tytuł „Biblioteka miejsce – na czasie”. Tego samego dnia obchodzono również 75. rocznicę powstania Biblioteki Miejskiej w Wyszkowie.

Podczas inauguracji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wyszkowie, Małgorzata Ślesik-Nasiadko, podkreśliła znaczenie tego wydarzenia i jubileusz Biblioteki: „Biblioteka to miejsce na czasie. Dodatkowo, w tym roku mamy przyjemność celebrować 75-lecie istnienia naszej książnicy. Z tej okazji składam serdeczne życzenia wszystkim pracownikom biblioteki, zarówno paniom-bibliotekarkom, jak i panom-bibliotekarzom. Życzę im radości, satysfakcji z pracy, kreatywności i niekończącej się energii”.

Z raportu za rok 2023, przedstawionego przez dyrektora Biblioteki, wynika, że czytelnictwo w Polsce wzrosło aż o 9 punktów procentowych. To oznacza, że aż 43% Polaków przeczytało co najmniej jedną książkę. To jest najwyższy wskaźnik czytelnictwa w Polsce od dekady. Biblioteka w Wyszkowie również odnotowała wzrost czytelnictwa. Dyrektor Ślesik-Nasiadko wyraziła nadzieję, że ta pozytywna tendencja utrzyma się w przyszłości.

Podczas uroczystości obecny był również Hubert Klimko-Dobrzaniecki, uznany twórca literacki. Autor debiutował w 1999 roku tomikiem poezji w języku islandzkim i teraz obchodzi jubileusz 25 lat twórczości. Wydane przez niego książki zostały przetłumaczone na 16 języków.