30 kwietnia tego roku, na fali zmian kadrowych w samorządzie terytorialnym, dokonanych w dniu końca kadencji 2018-2024, Paweł Kołodziejski, ustępujący wójt gminy Rząśnik, podjął decyzję o przeprowadzeniu istotnej roszady personalnej. Zdecydował on odwołać ze stanowiska swojego zastępcy – Pawła Abramczyka. W zamian za to, powierzył mu on jednak funkcję sekretarza gminy.

Paweł Abramczyk nie jest postacią anonimową – od maja 2023 roku sprawował on bowiem obowiązki wicewójta oraz sekretarza gminy. Te zadania przejął po Karolu Kołakowskim, który przeszedł na emeryturę. Sprawowanie obu tych funkcji jednocześnie umożliwiło by nowemu wójtowi usunięcie go ze stanowiska jednym pociągnięciem ręki. Jednakże, z chwilą przyznania mu stanowiska sekretarza gminy, cała sytuacja staje się znacznie bardziej skomplikowana.

To za sprawą aktualnego prawa – sekretarz gminy jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę. Taki typ kontraktu, na czas nieokreślony, Paweł Kołodziejski podpisał z Abramczykiem w ostatnim dniu swojego urzędowania. Kołodziejski, przypomnijmy, przegrał w drugiej turze wyborów z Markiem Leszczyńskim.