Podczas rutynowych działań patrolowych, policjanci z Wyszkowa byli świadkami kradzieży roweru. Sprawca, 54-letni mężczyzna, skorzystał z okazji i ukradł jednoślad, który został bez opieki pod jednym z bloków na osiedlu w Wyszkowie.

Działania złodzieja miały miejsce w sobotę, 4 maja. Zwrócił on uwagę funkcjonariuszy, kiedy podszedł do nienadzorowanego roweru, który stał przy jednym z bloków mieszkalnych. Wykorzystując brak jakiegokolwiek zabezpieczenia, mężczyzna bezceremonialnie ukradł pojazd i próbował nim odjechać.

Mimo widoku radiowozu, złodziej nie zmienił swojego planu i porzucił jednoślad, wybierając ucieczkę pieszo. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg i udaremnili próbę ucieczki mężczyzny. W wyniku szybkiego działania sił porządkowych sprawca został zatrzymany. Okazało się, że jest to 54-latek pochodzący z gminy Wyszków. Skradziony rower został odzyskany i zwrócony właścicielowi. Mężczyźnie postawiono już zarzuty w związku z kradzieżą, a teraz grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności – informuje młodszy aspirant Wioletta Szymanik, przedstawicielka wyszkowskiej policji.

Na koniec, policja apeluje do wszystkich właścicieli rowerów, aby zawsze zabezpieczali swoje pojazdy i nie ułatwiali pracy osobom o złych zamiarach.