Na terenie gminy Brańszczyk doszło do nietypowego zdarzenia. W środę, 24 kwietnia, mieszkanka tego obszaru zauważyła na nagraniu z domowego monitoringu niepożądanego gościa. Informacja o potencjalnym włamywaczu natychmiast została przekazana dyżurnemu komendy w Wyszkowie.

Zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów na terenie gminy Brańszczyk spowodowało skierowanie na miejsce incydentu funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Długosiodle. Dzięki natychmiastowej reakcji, udało się złapać 51-letnią mieszankę powiatu wyszkowskiego na gorącym uczynku.

Jak się później okazało, kobieta była odpowiedzialna za serię kradzieży z włamaniem. W trakcie przesłuchania przyznawała się nie tylko do włamania, które doprowadziło do jej zatrzymania, ale również do kilku innych, dokonanych na przestrzeni ostatnich dni. Przy sobie miała nawet łupy ze swojej wcześniejszej „wizyty”.

Co ciekawe, motywacją dla kobiety były seriale kryminalne, które uwielbiała oglądać. To one zainspirowały ją do popełnienia przestępstw. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi jej kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.