Z szeregów zarządu MZKS Bug Wyszków dochodzą informacje o rezygnacji Marka Zalewskiego z pełnionej funkcji prezesa. Zalewski, pełniący tę rolę nieprzerwanie przez ostatnie pięć lat, podjął decyzję o swoim odejściu wraz z nadchodzącym Zwyczajnym Walnym Zebraniem, które ma miejsce na przełomie czerwca. O swojej determinacji poinformował publicznie.

Podczas nocy z 9 na 10 maja, klub oficjalnie ogłosił odwołanie wcześniej zaplanowanego na ten dzień nadzwyczajnego walnego zebrania członków. Informację o swoim odejściu, Zalewski udostępnił na oficjalnej stronie klubu już wieczorem 8 maja.

Zalewski w swoim oświadczeniu wyraził głębokie emocje związane z jego decyzją. Szanowni Państwo, z głębokim wzruszeniem, ale również przekonany o słuszności swojego wyboru, informuję, że ustąpiłem z roli Prezesa MZKS Bug Wyszków. Misja, którą skrupulatnie realizowałem przez ostatnie pięć lat, dobiega końca wraz z nadchodzącym Zwyczajnym Walnym Zebraniem, które odbędzie się pod koniec czerwca 2024 roku. Patrząc na lata pełnionej służby, jestem przede wszystkim wdzięczny za czas, który wspólnie poświęciliśmy na rozwijanie tego projektu. Praca w Klubie była dla mnie nie tylko obowiązkiem, ale też wielkim honorem i możliwością rozwoju osobistego. Jestem dumny ze wspólnych osiągnięć i jestem przekonany, że pozostawiam klub na solidnych podstawach. Wierzę również, że przyszłość przyniesie dalszy rozwój i nowe triumfy – wyznał Marek Zalewski.

Zalewski zasugerował swoją rezygnację już w marcu tego roku, kiedy to uczestniczył w kampanii wyborczej jako kandydat na radnego Rady Powiatu z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Ostateczna decyzja o jego pozycji w klubie miała zostać podjęta podczas walnego zgromadzenia członków, które pierwotnie zaplanowano na 10 maja.