Reprezentujący komitet opozycyjny WIS Masz Wybór, Piotr Płochocki, pokonał kandydata PiS, Piotra Eychlera w drugiej turze głosowania na burmistrza gminy Wyszków. Z wynikiem 75,7% do 24,3%, to właśnie on będzie zarządzał gminą w latach 2024-2029.

Płochocki, urodzony i wychowany w Wyszkowie, społecznik z zamiłowania, został wybrany burmistrzem tej miejscowości na najbliższe pięć lat w wyniku bezpośrednich wyborów przeprowadzonych 21 kwietnia. Swój sukces zawdzięcza unikalnej kampanii wyborczej oraz innowacyjnym pomysłom na rozwój gminy po wyborach. To zaowocowało dużym poparciem od mieszkańców – zdobył większość głosów we wszystkich 30 obwodach wyborczych, co dało mu przewagę nad rywalem w stosunku 75,7% do 24,3%. Liczby mówią same za siebie – na Płochockiego zagłosowało 8.761 osób, podczas gdy jego kontrkandydat uzyskał poparcie jedynie 2.812 osób.

Podczas wieczoru wyborczego nowo wybrany burmistrz podziękował zarówno mieszkańcom, jak i swojemu zespołowi z komitetu WIS Masz Wybór za pomoc w osiągnięciu tego sukcesu. W kierunku Alicji Staszkiewicz, która ma zostać jego zastępcą, skierował szczególne podziękowania.

Jako reprezentant społeczności lokalnej, Płochocki wyraził swoje zrozumienie dla potrzeb mieszkańców Wyszkowa. Podkreślił, że jest to zmiana dla nich – dla ludzi, a nie dla wąskiej grupy decydentów. Jego celem jest uczynienie Wyszkowa miejscem przyjaznym dla mieszkańców i otwartym na zmiany, co udało mu się wyrazić w trakcie kampanii wyborczej.