W Wyszkowie, na drodze S8 w Lucynowie, doszło do incydentu drogowego spowodowanego przez 40-letniego mężczyznę. Policja, która przybyła na miejsce zdarzenia, odkryła, że oprócz bycia pod silnym wpływem alkoholu, mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary więzienia. Co więcej, miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a samochód, którym kierował – citroen – okazał się być skradziony.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę 6 kwietnia, o godzinie 1:45. Kierowca stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w barierki ochronne. Po sprawdzeniu danych osobowych mężczyzny w systemach policyjnych, okazało się, że był on poszukiwany w celu wykonania kary pozbawienia wolności. Poza tym, miał on dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i poruszał się pojazdem, który został wcześniej skradziony. Testy na obecność alkoholu wykazały blisko 3 promile alkoholu we krwi mężczyzny.

Podczas dalszego śledztwa wyszło na jaw, że zanim doszło do wypadku, mężczyzna ukradł paliwo ze stacji benzynowej do skradzionego citroena. Po zatrzymaniu przez policję, został przewieziony do aresztu, gdzie otrzymał zarzuty kierowania pojazdem pomimo sądowego zakazu, jazdy pod wpływem alkoholu, kradzieży samochodu, spowodowania wypadku drogowego i kradzieży paliwa ze stacji benzynowej.

Wygląda na to, że mężczyzna spędzi najbliższe miesiące w więzieniu, a o jego przyszłości zdecyduje sąd. Czeka go potencjalna kara do 5 lat pozbawienia wolności.