Niedziela Palmowa to moment, który daje początek najważniejszemu oraz najbardziej uroczystemu okresowi w kalendarzu liturgicznym chrześcijańskim, jakim jest Wielki Tydzień. Tradycyjnie, w tym roku również obchodzono ten dzień we wszystkich parafiach Wyszkowa. Wyjątkowym wydarzeniem były tam organizowane konkursy na najbardziej efektowne palmy.

W jednym z takich konkursów, w parafii świętego Wojciecha, udział brał biskup Tadeusz Bronakowski. Zasłużył on sobie na szczególne uznanie, pomagając w wyłonieniu zwycięzców. Dzień Niedzieli Palmowej to specyficzna okazja do przypomnienia sobie o uroczystym wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy, co jest kluczowym elementem liturgii Kościoła katolickiego tego dnia. Msze święte są tradycyjnie poprzedzone ceremonią poświęcenia palm, a także procesją wokół kościoła. Nieodłącznym elementem jest także lektura opisu Męki Pańskiej.

Ksiądz biskup podczas kazania zwrócił uwagę na znaczenie krzyża Jezusa. „Pod krzyżem Jezusa dostrzegamy gorzką prawdę o człowieku, ale jeszcze bardziej widoczna staje się prawda o Bogu, który odpowiada nam miłością” – mówił.

Niedziela Palmowa to również okazja do świętowania jednego z najbardziej kolorowych dni w roku. Wierni przynoszą do kościoła pięknie zdobione, często własnoręcznie tworzone palmy, niektóre z nich osiągają imponujące rozmiary. Dzieła te są oceniane podczas konkursów palmowych, organizowanych na przykład w parafii św. Wojciecha czy też w parafii św. Rodziny w Wyszkowie. W tym roku najwyższą nagrodę zdobyło dzieło wyszkowskiego Domu Dziennego Pobytu „Senior”. Drugie miejsce przypadło Kacprowi Grzywaczowi, a trzecie – Magdalenie Ciach.