Ani miłośnicy biegania, entuzjaści aktywności fizycznej, ani zwolennicy dobrej zabawy nie mogą opędzić się od fascynacji jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem sportowym, które od sześciu lat (z wyjątkiem przerwy spowodowanej pandemią) ma miejsce w połowie lutego w powiecie wyszkowskim. Sołtys Monika Bieżuńska z Leszczydołu Starego jest inicjatorką nietypowego wydarzenia, jakim jest Bieg Walentynkowy, który odbywa się na ulicach tej malowniczej wsi. Czym jednak cechuje się ten bieg? Zdecydowanie nie jest to zwykła rywalizacja – duch dobrej zabawy dominuje nad każdym innym aspektem tego wydarzenia, co sprawia, że z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na udział. W tym roku w głównej części wydarzenia, czyli biegu na dystansie 4 km, startowało ponad 90 zawodników! Również młodzi amatorzy biegania byli licznie reprezentowani – ponad 60 uczestników wystartowało w dwóch biegach dla najmłodszych.

Zwycięzcą głównego biegu wśród kobiet okazała się Magdalena Nizińska, za nią uplasowały się Karolina Nerć oraz Izabela Gudanis. W biegu męskim najszybszy okazał się Rafał Dzięgielewski, drugie miejsce na podium wywalczył Marcin Tomczak, a trzeci był Albert Jachimowski. Wśród najmłodszych uczestników – uczniów klas od 0 do IV – triumfował Aleksander Jabłoński, za którego biegli Anna Książak i Aleksander Gierek. Wśród starszych dzieci, czyli uczniów klas V-VIII, pierwsze miejsce zajął Michał Książak, drugie Szymon Liśkiewicz, a trzecie Kacper Bryl.

Wszystkie oczy były jednak skierowane na jedną z najbardziej emocjonujących części eventu – bieg w parach. Każdy z piętnastu duetów otrzymał czerwony balon, a ich zadaniem było pokonanie określonego dystansu, trzymając balon między ramionami. W tej części wydarzenia liczyła się nie tylko szybkość, ale również umiejętność dotarcia do mety z nienaruszonym balonem. W emocjonującej rywalizacji zwyciężyli Ilona i Adam Kwiatkowscy, a na kolejnych miejscach znaleźli się Patrycja i Marcin oraz Małgorzata i Mateusz.

Organizatorzy zadbali o to, aby wszyscy uczestnicy zostali sowicie nagrodzeni. Ale to nie wszystko – na miejscu były również dodatkowe atrakcje. Koło Gospodyń Wiejskich zaprosiło do specjalnie przygotowanej kawiarenki, gdzie na gości czekały ciepła zupa i słodkości. Dodatkowo, zorganizowano loterię fantową z nagrodami. Nie zabrakło chętnych do uwiecznienia swojej obecności na biegu na walentynkowej ściance, która została przygotowana przez KB Wyszków.