Grzegorz Kaflik poinformował, że w najbliższych wyborach w kwietniu zamierza ubiegać się o stanowisko wójta gminy Brańszczyk. Stał się tym samym drugą osobą, która oficjalnie zadeklarowała swoje aspiracje do objęcia tej funkcji. Ogłoszenie to zostało umieszczone na jego profilu w mediach społecznościowych 6 stycznia, późnym wieczorem.

Z okazji Nowego Roku, Kaflik wyraził swoje życzenia dla mieszkańców gminy, jednocześnie deklarując swoją gotowość do dialogu i otwartość na sugestie. Podkreślił, że razem mają możliwość budowania swojej „małej ojczyzny”.

45-letni Grzegorz Kaflik jest urodzonym i wychowanym mieszkańcem Brańszczyka i ojcem trzech dzieci. Zarządza lokalnym gospodarstwem agroturystycznym. W przeszłości, w latach 2013-2021, był członkiem Rady Decyzyjnej Lokalnej Grupy Działania Równiny Wołomińskiej. A od grudnia 2021 roku pełni funkcję prezesa Zarządu tej samej instytucji. Zna dobrze samorząd, ponieważ w kadencji 2014-2018 był radnym gminnym, pełniąc funkcję przewodniczącego Komisji Oświaty i Promocji. W wyborach do Rady Gminy w 2018 roku zdobył 126 głosów, co niestety nie dało mu mandatu radnego. Od 2010 roku aktywnie współdziała z GDK w kwestiach promowania gminy Brańszczyk.

Po Piotrze Deptule, Grzegorz Kaflik jest drugim oficjalnym kandydatem na stanowisko wójta gminy Brańszczyk. Jednak z pewnością nie będzie ostatnim, który zgłosi swoją kandydaturę.