Czy politycy z obozu Grzegorza Nowosielskiego będą kandydowali w nadchodzących wyborach na burmistrza? Jedni zaprzeczają takim spekulacjom, inni przyznają, że taka opcja jest przez nich brana pod uwagę, a jeszcze inni unikają konkretnej odpowiedzi.

Niezależnie od przypuszczeń, bieżąca kadencja lokalnych urzędników, która została przedłużona przez partię Prawo i Sprawiedliwość, dobiega końca 30 kwietnia 2024 roku. Do tego czasu konieczne jest przeprowadzenie wyborów samorządowych. Podczas tych wyborów mieszkańcy będą decydować nie tylko o składzie sejmiku wojewódzkiego, ale również rady powiatu wyszkowskiego, rad poszczególnych gmin, jak również o osobach pełniących funkcje wójtów gmin oraz burmistrza Wyszkowa.

Chociaż Grzegorz Nowosielski mógłby starać się o kolejną pięcioletnią kadencję na stanowisku burmistrza, to jednak zdecydowanie oświadczył, że nie zamierza kandydować w bezpośrednich wyborach na burmistrza Wyszkowa. Jednak nie kryje faktu, iż planuje ubiegać się o miejsce w radzie powiatowej.