Zakupy kojarzą się obecnie z kłopotami finansowymi Polaków. Inflacja oraz wyższe raty kredytów uszczupliły portfele ludzi w znacznym stopniu, a przecież to nie koniec. Tym razem jednak chcielibyśmy poruszyć inny temat, a mianowicie rolę konsumentów w budowaniu potęgi koncernów działających na naszą niekorzyść.

Nie wycofali się z Rosji. A to tylko jeden z grzechów

Wiele znanych firm nie wycofało się z Rosji, co skończyło się stratami finansowymi i ogromnym kryzysem wizerunkowym. Podobny kryzys przechodzi obecnie znana firma spożywcza. Tego producenta płatków śniadaniowych kojarzycie wszyscy. Warto wspomnieć, że producent ma pod sobą mnóstwo innych firm, które również są powszechnie znane, ale nie pod flagową nazwą firmy.

Działanie w kraju agresora to tylko jeden z grzechów firmy, która ma na swoim koncie także wyzyskiwanie ludzi (to jest już standard wielkich firm) oraz wykorzystywanie składników podejrzanej jakości. Mówiąc krótko, produkty sprzedawane przez firmę są co najmniej niezdrowe, a sposób działania firmy nieetyczny.

To, co kupujesz, ma znaczenie

Nasze zakupy mają znaczenie nie tylko dla nas samych i dla naszego zdrowia. To także swego rodzaju siła, którą napędzamy istnienie wielkich koncernów przemysłowych. A one niestety mają wiele na sumieniu. Dzięki naszym pieniądzom wyzyskują ludzi, niszczą środowisko i nasze zdrowie. I to wszystko w świetle pięknych reklam i przemyślanych kampanii marketingowych.

To ważne, by nie przyjmować reklam bezkrytycznie. Czytajmy składy produktów i sprawdzajmy historie ulubionych marek w sieci. Okazuje się, że nawet krótki research może ujawnić przerażające fakty na temat znanych i lubianych firm. Zrezygnowanie z kupowania produktów szkodliwego społecznie producenta nie musi oznaczać straty. Na rynku istnieje mnóstwo firm przyjaznych cenowo i jakościowo. Zastępstwo znajdziesz w kilka chwil, a jednocześnie przestaniesz wspierać firmę, która działa na Twoją szkodę.

Może Cię zainteresować: https://magazyninternet.pl/wielkanocne-zakupy-jak-sie-do-nich-przygotowac/.