W zeszłym roku na terenie województwa mazowieckiego doszło do morderstwa ze szczególnym okrucieństwem. Ofiarą była 87-letnia kobieta. Policjanci dokładnie zebrali materiały dowodowe, na których podstawie dotarli do potencjalnego sprawcy. Okazało się, że mężczyzna ma na swoim koncie również inne, niemal identyczne morderstwo.

Tragiczna śmierć starszej kobiety

Ta sprawa wstrząsnęła Grójcem. Pod koniec września ubiegłego roku w jednym z domów znaleziono zamordowaną 87-letnią kobietę. Z obrażeń na ciele zmarłej wynikało, że padła również ofiarą znęcania. Morderstwo było szczególnie okrutne, a policjanci i tak oszczędzili opinii publicznej szczegółów. Liczyło się również dobro śledztwa, ponieważ drogą dedukcji trudno było wskazać podejrzanego.

Starsza pani nie miała wrogów. Z kręgu podejrzanych wykluczono również bliskich zmarłej, a przecież to właśnie wśród bliskich najczęściej kryje się sprawca. Tym razem było inaczej, dlatego funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej dołożyli wszelkich starań, by zebrać wszystkie materiały dowodowe i poszlaki pozostawione przez mordercę.

Rozpoczęto żmudne analizy i poszukiwania osoby odpowiadającej opisowi sprawcy, który został stworzony na podstawie zebranych poszlak. Tym sposobem policjanci dotarli do innego mieszkańca Grójca. Wszystko wskazuje na to, że mordercą jest 47-letni mężczyzna.

25 lat więzienia za zamordowanie 2 kobiet

Policjanci szybko powiązali morderstwo kobiety z Grójca z inną, bardzo podobną sprawą. W sierpniu ubiegłego roku doszło do jeszcze jednego morderstwa starszej osoby, także w Grójcu. Ofiarą padła 89-letnia kobieta. Te podobieństwa mogą wskazywać, że mężczyzna nie poprzestałby na tych dwóch zbrodniach.

47-latka zatrzymano i obecnie przebywa w areszcie. Ze względów bezpieczeństwa mężczyznę zatrzymano w areszcie tymczasowym, gdzie czeka na sprawę w sądzie. Za popełnione zbrodnie może otrzymać 25 lat więzienia lub nawet dożywocie. Zgodnie z prawem minimalna kara wynosi 8 lat, ale ze względu na szczególne okrucieństwo czynów można podejrzewać, że 47-latek otrzyma wysoki wyrok.