Większość z Was pewnie ma już dość czytania o szczepionkach, ale dzisiaj przychodzimy z pozytywną wiadomością. Gminy należące do województwa mazowieckiego mają najwyższy wskaźnik szczepień w kraju! Co to oznacza? Prawdopodobnie największe szanse na uniknięcie jesiennego lockdownu.

Ponad 60% mazowieckiego społeczeństwa jest po szczepieniu

Marszałek województwa Adam Struzik podzielił się z mediami radością w związku z tak wysokim wynikiem szczepień. Większość gmin Mazowsza przekracza 60%, jeśli chodzi o ilość zaszczepionych osób. Jak podkreśla marszałek, to nie koniec zachęcania Polaków do przyjmowania szczepień. Wszystko przez fakt, iż szczepionka to jedyna forma obrony przed koronawirusem.

Według oficjalnych danych osoby zaszczepione bardzo rzadko chorują na Covid-19, a jeśli mimo szczepienia ktoś zachoruje na Covid-19, to przechodzi chorobę łagodniej. Różnica jest ponoć tak duża, że naprawdę warto się zaszczepić, choćby po to, by uniknąć hospitalizacji.

Kolejny wariant koronawirusa w natarciu!

Historia z koronawirusem zaczyna przypominać telenowelę. W żaden sposób nie bagatelizujemy niebezpieczeństwa związanego z Covid-19, ale informacje o nowych mutacjach przestają robić na ludziach wrażenie. Przez kilka miesięcy byliśmy straszeni wariantem Delta, który ostatecznie, mimo dużej zakażalności, nie spowodował oczekiwanej katastrofy.

Eksperci mówią natomiast, że wariant C.1.2. na pewno tego dokona. Wirus jest już obecny między innymi w Wielkiej Brytanii, Portugalii, Chinach i Szwajcarii. Jak łatwo się można domyślić, ten wariant jest groźniejszy od poprzedników i jest zdecydowanie bardziej zakaźny.

Czytając wszystkie aktualności związane z koronawirusem trudno się oprzeć wrażeniu, że kolejny lockdown i tak nas nie ominie. Zarówno zaszczepionych, jak i niezaszczepionych. Sytuacji nie poprawiają informacje o trzeciej szczepionce, która pogłębia tylko niepotrzebny chaos informacyjny.