O tym, jak ważna jest prawidłowa opieka w czasie ciąży, przekonała się mieszkanka Otwocka, która w wyniku błędów lekarki straciła dziecko. Do zdarzenia doszło pod koniec 2019 roku. Lekarka Daria M. usłyszała zarzuty, jednak nie przyznaje się do zarzucanych jej czynów. A zarzuty są poważne.

Dziecko zmarło w wyniku błędów lekarza

33-letnia mieszkanka Otwocka udała się do szpitala na rutynową kontrolę. Do terminu porodu miała jeszcze kilkanaście dni i w żadnym wypadku nie spodziewała się, że życie jej zdrowego dziecka może być zagrożone. Podczas badania KTG wyszło na jaw, że dziecko ma przyspieszone tętno, jednak pani doktor nie chciała wierzyć tym wynikom.

Ostatecznie ciężarna kobieta znalazła się na oddziale położniczym. Tutaj opiekę nad kobietą również przejęła pani doktor Daria M. Lekarka podała kobiecie oksytocynę, a gdy hormon nie wywołał skurczy porodowych, ostatecznie skierowała kobietę na cesarskie cięcie. Decyzja zapadła zbyt późno. Dziecko zmarło, a sekcja zwłok potwierdziła, że śmierć nastąpiła w wyniku nieprawidłowej opieki nad ciężarną.

Oskarżonej o zaniedbanie lekarce Darii M. grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Kobieta nie przyznaje się do winy.

Rejestr Błędów Medycznych — prawnicy pomagający rodzicom, którzy stracili dziecko w wyniku błędu lekarza

Fundacja Rejestr Błędów Medycznych to inicjatywa skierowana do rodziców, którzy w wyniku błędów lub zaniedbać lekarskich stracili dziecko. Rodzice mogą skorzystać z bezpłatnej porady prawniczej i następnie ubiegać się o odszkodowanie. Żadne zadośćuczynienie nie może się równać z życiem dziecka, ale rażące błędy lekarskie nie powinny pozostać bez konsekwencji.

Istnienie fundacji skierowanej wyłącznie do rodziców, którzy utracili dziecko w wyniku błędu lekarza, wskazuje, jak duży jest to problem. Pomoc dla zrozpaczonych rodziców oferują również kancelarie prawne działające poza fundacją. Jeśli i Tobie zdarzyła się podobna tragedia, wiedz, że możesz ubiegać się o odszkodowanie. Dzięki Twojemu działaniu lekarz odpowiedzialny za śmierć dziecka poniesie stosowne konsekwencje.