Kiedy bycie prezesem spółki nie wystarcza, pojawiają się pomysły, jak nielegalnie zwiększyć swoje dochody. Nielegalnymi sposobami na wypchanie portfela zainteresował się pewien Wietnamczyk prowadzący w Polsce handel tekstyliami. Mężczyzna jest odpowiedzialny za wystawianie faktur za fikcyjną sprzedaż. Na ich podstawie wyłudzał VAT.

Fikcyjne transakcje, prawdziwe pieniądze z podatku VAT

Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu oraz Krajowa Administracja Skarbowa przez długi czas zbierały dowody w sprawie przedsiębiorczego Wietnamczyka, który prowadził biznes tekstylny w Polsce od lat. W toku śledztwa i na podstawie nagromadzonych dowodów wyszło na jaw, że mężczyzna będący prezesem spółki, wystawił fałszywe faktury na ponad 6 milionów złotych. Na ich podstawie wyłudzał podatek VAT. W ten sposób zarabiał dodatkowe (duże) pieniądze bez jakiegokolwiek nakładu finansowego.

5 spółek zamieszanych w przestępstwo

Obywatel Wietnamu wystawiał faktury 5 spółkom. Mężczyzna został oskarżony o popełnienie przestępstw karnych i karnych skarbowych. W związku z tym na wniosek prokuratora trafił do aresztu na trzy miesiące, gdzie będzie oczekiwał na proces. Jako że w sprawę zamieszane są wspomniane wcześniej spółki, śledztwo trwa. Policja planuje kolejne zatrzymania, o których prawdopodobnie dowiemy się już wkrótce.