To przerażające, jak bardzo nasze bezpieczeństwo na drodze zależy od innych uczestników ruchu. To właśnie z tego powodu tak dużo środków przeznacza się na walkę z pijanymi kierowcami. Niestety, mimo tego pijani kierowcy każdego dnia stanowią główną przyczynę wypadków na polskich drogach. Tym razem ofiary piratów drogowych nie miały szczęścia.

Śmiertelny wypadek na trasie Warszawa-Wyszków

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 16. Na trasie S8 w kierunku Białegostoku, na odcinku Warszawa-Wyszków zderzyły się 3 samochody: osobowe volvo, osobowe BMW i ciężarowe volvo. Wypadek okazał się najgroźniejszy dla kierowcy pojazdu ciężarowego. Auto w wyniku uderzenia wypadło z drogi i spadło z wiaduktu. W wyniku tego wypadku kierowca ciężarówki volvo zmarł. Obecni na miejscu ratownicy nie mogli mu już pomóc — mężczyzna zmarł na miejscu.

Pasażerowie samochodów osobowych mieli więcej szczęścia. Energia dopisywała szczególnie pasażerom BMW, którzy oddalili się z miejsca wypadku. Jak się później okazało, to właśnie kierowca BMW spowodował makabryczny wypadek, w którym życie stracił niewinny uczestnik ruchu drogowego — kierowca ciężarowego volvo. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy wypadku.

Handlarz narkotyków i pijany kierowca — bogata kartoteka przestępcy

Policjanci dotarli do pasażerów BMW kilka godzin po wypadku. Mężczyźni zostali zatrzymani około godziny 21 przy ulicy Pułkowej. W momencie zatrzymania przez policję mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Jeden z nich – 34-latek, był wcześniej notowany. Znajduje się w policyjnych archiwach za posiadanie narkotyków. Znacznie bogatszą kartotekę ma 32-latek, który także znajdował się w BMW. Mężczyzna był poszukiwany przez policję już od jakiegoś czasu za prowadzenie zorganizowanej działalności przestępczej i handel narkotykami. Decyzją sądu miał odsiadywać w więzieniu wyrok 5 lat i 10 miesięcy. Wszystko wskazuje na to, że czeka go kolejny wyrok, jeśli okaże się, że to właśnie on prowadził BMW.

Policja obecnie ustala, który z zatrzymanych mężczyzn siedział za kierownicą pojazdu.