Zdarzenie miało miejsce na budowanej drodze S7 (trasa Żurominek-Dunak w województwie mazowieckim). Na jednego z robotników najechał walec drogowy. Mężczyzna zginął na miejscu. Niemal z całą pewnością był to wypadek, jednak prokuratura i tak bada przyczyny zdarzenia.

Tragiczny wypadek przy pracy

Środa, 11 sierpnia, miała być taka jak wszystkie. Na powstającym rondzie budowanej drogi S7 od rana pracowali robotnicy. Wszystko szło dobrze aż do momentu wypadku. Na jednego z robotników, 45-letniego mężczyznę, najechał walec drogowy. Jak łatwo można się domyślić, mężczyzna nie miał szans przeżyć takiego wypadku. Zginął na miejscu.

Szczegóły zdarzenia bada prokuratura z Mławy, gdyż do wypadku doszło w pobliżu tej miejscowości. Według wstępnych ustaleń istotnie był to wypadek. 41-letni kierowca pojazdu cofał i nie zauważył znajdującego się na drodze 45-latka. Kierowca był trzeźwy.

Prokuratura zabezpieczyła ciało, które zostanie poddane sekcji. Miejsce zdarzenia także zostało zabezpieczone i dokładnie zbadane, by wykluczyć różne scenariusze. Na oficjalne potwierdzenie, iż był to tragiczny wypadek, czekamy do czasu, aż pojawi się oświadczenie biegłych lekarzy sądowych.

Apelujemy o ostrożność przy pracy na budowie

Przyczyny wypadku są obecnie badane, ale niezależnie od opinii ekspertów, nic nie wróci życia zmarłemu pracownikowi budowy. W tym tkwi cały dramat.

W pracy bardzo często opieramy się na rutynie, zwłaszcza jeśli wykonujemy dany zawód wiele lat. Być może tego tragicznego dnia 45-latek również nie zachował czujności. Musimy pamiętać, że kierowca walca miał ograniczoną widoczność, chociaż również jest prawdopodobne, że nie podejrzewał, iż któryś z kolegów może podejść tak blisko pojazdu. To wystarczyło, by doszło do tragedii.

Na co dzień nie podejrzewamy, że praca na budowie może być aż tak niebezpieczna. Dlatego apelujemy o szczególną ostrożność! Nie ryzykujcie swoim życiem, bo jego nie da się odzyskać. Podwójne skupienie warto zachować zwłaszcza przy pracy z ciężkimi maszynami. Lepiej zrobić coś wolniej, niż ryzykować życie lub zdrowie. Żadna wypłata nie jest warta takiego ryzyka.