Policjanci z Wyszkowa natknęli się na 38-letniego kierowcę Audi, który rozmawiając przez telefon, zwrócił na siebie ich uwagę. Tak niewielkie naruszenie ruchu drogowego okazało się początkiem serii problemów dla mężczyzny, które ostatecznie doprowadziły do jego aresztowania.

Sytuacja miała miejsce w ostatnią sobotę, podczas wieczornych godzin patrolu. Mężczyzna, nie tylko korzystał z telefonu podczas jazdy, ale również zignorował znak zakazu skrętu w lewo. Gdy policja próbowała go zatrzymać do kontroli drogowej, rozpoczął ucieczkę, która zakończyła się jego zatrzymaniem i obezwładnieniem.

Badania wykazały, że 38-latek miał we krwi promil alkoholu. Dodatkowo policyjne systemy wykazały, że ów mieszkaniec powiatu świdnickiego ma na swoim koncie aż pięć czynnych zakazów prowadzenia pojazdów. Zostało również ujawnione, że jest poszukiwany w celu odbycia kary wydanej przez Sąd Rejonowy w Świdnicy – mówi sierżant sztabowy Ilona Puścian, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

Niefortunny kierowca został umieszczony w areszcie policyjnym. Usłyszał zarzuty za popełnione wykroczenia, ale także za kierowanie pojazdem mechanicznym po spożyciu alkoholu podczas trwania dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz decyzję o dalszych losach 38-latka podejmie sąd.