Sezon rowerowy rozpoczął się na dobre. Na ulicach i ścieżkach rowerowych można spotkać mnóstwo rowerzystów, co niestety wiąże się również z większą ilością wypadków wśród miłośników jednośladów. O tym, jak ważne jest zachowanie ostrożności podczas jazdy na rowerze, przekonał się 13-latek z Wyszkowa. Chłopiec nie trzymał kierownicy, przez co wywrócił się na chodnik. Trafił do szpitala.

Przewrócił się na rowerze i wymagał pilnej pomocy medycznej

Brawurowa jazda 13-latka skończyła się dla niego bardzo nieszczęśliwie. Chłopiec nie trzymał kierownicy pojazdu, przez co w pewnym momencie stracił kontrolę nad rowerem. Nastolatek przewrócił się na beton i doznał dość poważnych obrażeń. Świadkowie wezwali karetkę pogotowia, która zabrała chłopca do szpitala.

Niestety, policjanci wskazują, że brawurowych rowerzystów nie brakuje. Jazda „bez trzymanki” to popularny trend. Nie brakuje również osób, które podczas jazdy patrzą telefon. Z kolei młodzież bardzo lubi realizować ryzykowne pomysły, na przykład trzymanie się samochodu podczas jazdy na rowerze. Funkcjonariusze ostrzegają przed podobnymi zachowaniami. Grozi to nie tylko wypadkiem, ale również mandatem.