Po ponad 2 latach koronawirusa w Polsce wciąż nie wszyscy przyzwyczaili się do noszenia maseczek. W związku z tym policjanci, oprócz wykonywania swoich standardowych obowiązków, muszą jeszcze upominać ludzi, by zakładali osłonę na nos i usta w miejscach użyteczności publicznej. Funkcjonariusze odbywający służbę w środę 15 grudnia z pewnością nie spodziewali się, że jednego z wrogów maseczek zamkną w więzieniu…

Do sklepu bez maseczki

Sklepy są dla policjantów kopalnią osób bez maseczek. Jeśli więc muszą wlepić kilka mandatów lub kogoś upomnieć, to właśnie tam. Tym razem wyszkowscy funkcjonariusze również udali się do jednego z większych sklepów ogólnospożywczych w mieście. Tam w oczy niemal natychmiast wpadł im mężczyzna bez maseczki.

Standardowa procedura mandatowa przyniosła nieoczekiwany efekt. Policjanci odkryli, że brak maseczki jest najmniejszym problemem zatrzymanego przez nich mężczyzny. 49-latek miał na swoim koncie wyrok więzienia. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym i aż trudno uwierzyć, że wpadł przez taką głupotę.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w żaden sposób już nie uchyli się od kary więzienia. Zwykłe poranne zakupy zakończyły się odsiadką. Przyznajcie sami, że jest to zaskakujący scenariusz.

Warto nosić maseczkę!

O ile namawianie ludzi do szczepień można uznać za kontrowersyjne, o tyle zachęcanie do noszenia maseczek naprawdę służy naszemu wspólnemu dobru. Maseczka ochroni Cię przed grypą, przeziębieniem, a także koronawirusem. Mówi się, że maseczki i tak przepuszczają koronawirusa, ale warto zaznaczyć, że zmniejszają ryzyko zachorowania o ponad 50%!

Kiedy przesłaniamy własne usta i nos, ograniczamy również rozprzestrzenianie własnych wirusów i bakterii. Tym sposobem chronimy innych, chronimy siebie nawzajem.

Złodziejom i przestępcom nie przypominamy o noszeniu maseczek, gdyż, jak widać, jest to skuteczna metoda na walkę z nimi. Co ciekawe, wyszkowski przestępca nie jest jedynym, który wpadł za brak maseczki. O podobnej sprawie pisano tutaj: https://swidnicainfo.pl/poszukiwany-przez-policje-wpadl-przez-brak-maseczki/.