22 sierpnia media obiegła informacja o zaginięciu Mariusza Bieńka, który pływał łódką po Wiśle wraz z dwójką przyjaciół. Wczesnym wieczorem doszło do wypadku. Łódka zakołysała się niebezpiecznie i mężczyźni wpadli do wody. Starosta Płocki jako jedyny nie wypłynął na powierzchnię. Rodzina i przyjaciele do dzisiaj liczyli na to, że mężczyzna znajdzie się żywy.

Ciało znaleźli rybacy

Minęły 3 dni od zaginięcia starosty Mariusza Bieńka, gdy ciało mężczyzny zostało dostrzeżone przez okolicznych rybaków. Ciało wypłynęło około 20 km od miejsca wypadku. Rodzina, przyjaciele, a także mieszkańcy Płocka są pogrążeni w żałobie.

Oficjalne informacje nie podają, co było przyczyną wypadku. Wiadomo jedynie, że wczesnym wieczorem 22 sierpnia coś spowodowało, że trzech dorosłych mężczyzn znalazło się w wodzie. Sytuacja była na tyle poważna, że wymagali oni pomocy innych osób, których w okolicy na szczęście nie brakowało. Dwaj mężczyźni z łódki, dzięki pomocy innych wydostali się na brzeg. Niestety, Mariusz Bieniek nie zdołał się uratować.

Początkowo mężczyzna został uznany za zaginionego. Natychmiast rozpoczęto zorganizowaną akcję poszukiwawczą. Udział w akcji wzięli ochotnicy, WOPR, straż pożarna, a brzegi patrolowała policja i straż miejska. Poszukiwań nie zaprzestano także w kolejnych dniach. Niestety, staroście Płocka nie udało się pomóc.

Wisła to zdradliwa rzeka

Wciąż słyszymy o dramatycznych utonięciach podczas letniego relaksu. Niestety, kiedy człowiek znajdzie się na głębokiej wodzie, ma niewielkie szanse na wygranie z żywiołem. Dlatego apelujemy o podwójną ostrożność. Nieważne, jak dobrze pływacie i jak jesteście doświadczeni. Wystarczy chwila, by pożegnać się z życiem.

Wisłę uważa się za jedną z najniebezpieczniejszych rzek. Duża głębokość i zdradliwy nurt skutecznie zniechęcają do ryzyka. Jednocześnie Wisła to też popularne miejsce dla miłośników motorówek, łodzi i spływów kajakowych. Niektórych wypadków po prostu nie da się uniknąć, ale warto maksymalnie zadbać o własne bezpieczeństwo. Kamizelki ratunkowe mogą znacznie zwiększyć szanse na przeżycie w głębokiej wodzie.