Z Wyszkowa do Płocka są niecałe 2 godziny drogi. W sam raz, by zrealizować krótką wycieczkę na jeden dzień lub na weekend. Dzisiaj mamy dla Was bardzo ciekawą propozycję. W Muzeum Mazowieckim w Płocku pojawiła się nowa wystawa poświęcona Sztuce Dwudziestolecia Międzywojennego. Międzywojnie było czasem imponującego rozkwitu Polski, a pozostałości z tamtych czasów są interesujące i zaciekawią nawet te osoby, które średnio interesują się historią.

Sztuka dwudziestolecia międzywojennego – art déco w Płockiej kamienicy

Jak podają organizatorzy nowej wystawy stałej w Muzeum Mazowieckim, jest to największa w Polsce ekspozycja poświęcona Międzywojniu. Wernisaż odbędzie się już 4 września i od tamtej pory będzie można zwiedzać znakomite wnętrza pełne eksponatów. Muzeum Mazowieckie specjalnie na tę wystawę odremontowało starą kamienicę w Płocku. Wystawa zapowiada się wspaniale!

Zwiedzający będą mogli zobaczyć między innymi gustowne wnętrza, które są wizytówką dwudziestolecia międzywojennego. Będą to wnętrza mieszkalne, które pozwolą nam wczuć się w wyjątkowy klimat dawnych lat. Pokoje zostaną wzbogacone o piękne przedmioty z tamtego okresu, na przykład meble, lampy, ceramikę, czy tkaniny.

Miłośnicy mody z zachwytem spojrzą na salę poświęconą strojom i biżuterii. Puderniczka od Tiffany’ego w Polsce? Cóż, polskie damy także były światowe i sięgały po to, co najlepsze. W kolejnych przestronnych pokojach znajdziecie także wystawy wyrobów szklanych z polskich hut, dzieła metaloplastyki i oczywiście działa sztuki malarskiej. Tutaj będzie królowała awangarda i tacy artyści jak Witkacy, czy Rudnicki.

Huczny jubileusz Muzeum Mazowieckiego

Kamienica przy ulicy Kolegialnej 6 i jej znakomite wystawy z okresu międzywojennego to forma świętowania jubileuszu Muzeum Mazowieckiego. Warto wiedzieć, że historia tego miejsca sięga aż 1821 roku! Obecnie Muzeum świętuje kolejne 100-lecie swojej działalności.

Wystawa art déco była przygotowywana od wielu lat, a koszt tej inwestycji wynosi w sumie 32 mln zł. Zdecydowanie są to dobrze wydane pieniądze. Ponad 1000 metrów kwadratowych wyjątkowych, naprawdę ciekawych eksponatów prosto z Polski międzywojennej! Nie możemy doczekać się otwarcia wystawy!