Policja otrzymała nietypowe zgłoszenie. Według anonimowego świadka, na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Witalówka leżał niedźwiedź. Policjanci potraktowali zgłoszenie poważnie, ponieważ z tymi dużymi zwierzętami nie ma żartów. Mimo że w tej części kraju niedźwiedzie nie występują, to przecież znane są przypadki, gdy zwierzęta znajdują w nietypowych dla nich rejonach.

Niedźwiedź okazał się pluszowy

Fakt pojawienia się niedźwiedzia na drodze zgłoszono policjantom w nocy. Kiedy jest ciemno, wzrok lubi płatać nam figle. Najwyraźniej tak było i tym razem. Świadek nie widział na drodze niedźwiedzia, a pluszowego misia słusznych rozmiarów, który w nocnej ciemności wydawał się groźnym, śpiącym niedźwiedziem.

Policjanci zgarnęli ogromnego pluszaka na komendę, gdzie zreperowano drobne zniszczenia zabawki. Na podstawie widocznej metki funkcjonariusze stwierdzili, że zabawka jest nowa, mimo drobnych uszkodzeń. Naprawą zajęła się policjantka zajmująca się na co dzień problematyką nieletnich. Policjanci z Grójca twierdzą, że miś prawdopodobnie jest czyjąś zgubą. Z tego powodu zdecydowano się na naprawę i podanie do wiadomości publicznej tego niecodziennego znaleziska.

Zguba czy chęć nastraszenia kierowców?

Niestety głupie żarty leżą w naturze człowieka i czasami zdarza się, że niektóre z nich są wyjątkowo niebezpieczne. Kilkanaście lat temu było głośno o nastolatkach, które z wiaduktu zrzucały kamienie na dachy przejeżdżających aut. Niejednokrotnie na ulicach znajdowano lalki imitujące człowieka, czy pinezki rozłożone równym rządkiem w poprzek jezdni. Są to oczywiście jednostkowe zdarzenia, jednak biorąc je pod uwagę, na sprawę pluszowego niedźwiedzia można spojrzeć inaczej.

Hipoteza, jakoby pluszowa zabawka została pozostawiona na jezdni umyślnie, jest oczywiście czysto teoretyczna. Duży przedmiot był prawdopodobnie przewożony na dachu auta lub w otwartym bagażniku. Źle zabezpieczona zabawka zsunęła się z pojazdu i została na drodze, gdzie o zmroku budziła strach w przejeżdżających tą trasą kierowcach. Wyrzucony miś może być również efektem rozstania. Takie pluszaki często są dawane w formie prezentu dla partnerki.

Mamy nadzieję, że właściciel lub właścicielka zguby zgłosi się po pluszaka. Zabawka jest w dobrym stanie i czeka na odbiór w budynku komendy policji w Grójcu.