Niestety, z powodu wykrytych przypadków koronawirusa w jednej z mazowieckich szkół, uczniowie ponownie musieli przejść na zdalne nauczanie. Powoli realizuje się scenariusz, którego wszyscy chcieli uniknąć. Ze względu na wykrycie koronawirusa u jednego z nauczycieli w szkole w Radomiu wszyscy wrócą do domu i pozostaną na kwarantannie do 9 września.

Szkoła w Radomiu jako pierwsza przerywa naukę stacjonarną w regionie Mazowsza

Mimo świetnego przygotowania szkół w województwie mazowieckim zakażenia koronawirusem nie udało się uniknąć. Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomiu zdecydował o tygodniowej kwarantannie dla uczniów i personelu. Powodem było wykrycie zakażenia u jednego z nauczycieli.

Uczniowie radomskiej szkoły są zobowiązani do nauki zdalnej i unikania kontaktu z innymi osobami. Takie same zasady obowiązują nauczycieli. Mimo że szkoła ekonomiczna w Radomiu jest pierwszym przypadkiem, w którym powrócono do nauki zdalnej na określony czas, to podobne sytuacje będą się powtarzać. Trudno powiedzieć jak często. Powraca również pytanie, jaki w tym roku będzie bilans i co będzie dłuższe: nauka zdalna, czy jednak stacjonarna. Minister Zdrowia Adam Niedzielski utrzymuje, że najbliższe tygodnie będą czasem dla nauki stacjonarnej. Nikt nie wspomniał jednak o powstępowaniu w przypadkach wykrycia Covid-19 u uczniów lub nauczycieli.

Ludzie zarzucają władzy oszustwo

W sieci można zauważyć coraz liczniejsze głosy wskazujące na to, że nagły wzrost zachorowań jest co najmniej podejrzany. Dotychczas funkcjonowały przecież przedszkola i żłobki, a mimo to w okresie wakacyjnym nie przybywało zakażeń. Tymczasem po 3 dniach nauki w szkołach znowu zaczyna się koronawirusowe szaleństwo.

Ludziom nie umyka również fakt, że przez pandemię koronawirusa spadło zainteresowanie pozostałymi chorobami, które wyróżniają się dużą śmiertelnością. Ludzie nie przestali przecież chorować na raka, jednak o tym praktycznie się nie mówi.

Jak na razie jedno jest pewne. Kolejny rok zamkniętych szkół dramatycznie odbije się na przyszłości młodego pokolenia. Miejmy nadzieję, że szkoły mimo wszystko pozostaną w tym roku otwarte, a przypadki zbiorowej kwarantanny nie będą częste. Aby pomóc sobie i innym, pamiętajmy o maseczkach i ograniczeniu kontaktów z innymi. Lato się skończyło, zaczynamy kolejny ciężki okres pod znakiem Covid-19. Dbajmy o siebie nawzajem i czekajmy na wiosnę.