8 lutego było dniem, kiedy kandydaci z komitetu KWW WIS Masz Wybór rozpoczęli swoją kampanię wyborczą w Wyszkowie. Wykorzystali popularny w Polsce zwyczaj Tłustego Czwartku, podejmując rozmowy z mieszkańcami przy okazji dzielenia się tradycyjnymi pączkami. Wśród zaobserwowanych problemów dominowały kwestie związane z ruchem ciężarówek w centrum miasta oraz brakiem programów ochrony powietrza na poziomie gminy.

Pierwsze spotkanie z wyborcami przeprowadził Piotr Płochocki, aspirujący do stanowiska burmistrza z ramienia KWW WIS Masz Wybór, wspólnie z innymi kandydatami na radnych. Rozmowy dotyczyły przede wszystkim lokalnych problemów i oczekiwań mieszkańców od przyszłych władz samorządowych. Niedogodności związane z przejazdami ciężarówek przez centrum miasta oraz obawy dotyczące jakości powietrza były najczęściej poruszanymi tematami. Mieszkańcy wyrażali również nadzieję na „odświeżenie” samorządu przez młodszych, pełnych energii do działania kandydatów.

– Mieszkańcy mieli wyraźne oczekiwanie, aby to młodzi ludzie wzięli sprawy w swoje ręce i pracowali na rzecz miasta. Słyszeliśmy częste głosy o potrzebie zmian w Wyszkowie – relacjonuje Piotr Płochocki.

Komitet Wyborczy Wyborców Wyszkowska Inicjatywa Społeczna – Masz Wybór jest wynikiem połączenia sił klubu radnych miejskich Masz Wybór i grupy nowych osób, które zaangażowały się w tworzenie stowarzyszenia WIS. Zdecydowali się na wspólne wystartowanie w wyborach samorządowych, proponując wyborcom swoje listy kandydatów do Rady Miejskiej i Rady Powiatu oraz niezależnego kandydata na stanowisko burmistrza – Piotra Płochockiego.