Wioska Drogoszewo, położona pod Wyszkowem, doświadcza obecnie straszliwych powodzi. Każdy kąt miejscowości jest oblany wodą. Mieszkańcy są zrozpaczeni i desperacko wołają o pomoc. Proszą, aby ktoś przybył i pomógł im usunąć zator na rzece Bug, ponieważ inaczej cała ich wieś zostanie zalana. Woda już teraz jest wszechobecna – przebiła się na dziedzińce i do piwnic domostw. Niektóre osoby nie mają dostępu do ogrzewania ani energii elektrycznej.

Drogoszewo jest umiejscowione niespełna półtora kilometra od granic Wyszkowa. Ze względu na swój niższy położenie w stosunku do miasta, wieś ta jest szczególnie narażona na skutki powodzi. To właśnie tutaj najbardziej odczuwalne są efekty katastrofalnej powodzi, która od kilku dni nawiedza obszar na styku Mazowsza i Podlasia.

Praktycznie każde podwórko w Drogoszewie jest zalane wodą. Na wielu posesjach garaże i dodatkowe budynki zostały podtopione. Dojazd do wsi jest możliwy tylko od jednego kierunku, ponieważ droga z przeciwnej strony jest nieprzejezdna. Część mieszkańców była zmuszona do tworzenia prowizorycznych wejść do swoich domów oraz do cięcia ogrodzeń, gdyż główne drogi dojazdu są całkowicie podtopione.