Niedziela, 8 października była znaczącym dniem dla młodych piłkarek z Winniczek, reprezentujących roczniki 2012-2015. Łącznie 21 utalentowanych dziewczyn stanęło do rywalizacji w turnieju piłkarskim w Wyszkowie, gdzie rywalizowały łącznie zespoły z sześciu miast: gospodarzami imprezy z Wyszkowa, ekipami z Bartoszyc, Cegłowa, Piaseczna, Warszawy-Agrykoli oraz oczywiście naszymi przedstawicielkami z Winniczek.

Nasze młode zawodniczki przystępowały do rozgrywek nie tyle z nadzieją na zwycięstwo, co z determinacją walki o każdą piłkę. I choć niewątpliwie walka była ich priorytetem, to jednak odnieśli też spektakularne sukcesy. Już w inauguracyjnym meczu pokonały one gospodyniami turnieju – drużynę z Wyszkowa.

W drugim grupowym pojedynku po zaciętej grze nasze dziewczyny minimalnie uległy zespołowi z Piaseczna. Następnie w półfinale zmierzyły się z silnym przeciwnikiem – drużyną Warszawy-Agrykoli. Mimo że przewidywano dla nich wysoką porażkę, to jednak dzięki walecznej grze zdołały zawalczyć o wynik – przegrały jedynie dwoma bramkami z drużyną, która później okazała się zwycięzcą całego turnieju. To na pewno ogromny sukces naszych małych piłkarek.

Ostatnie starcie turnieju, decydujące o zdobyciu III miejsca, okazało się triumfem naszych dziewczyn. Pokonały one zdecydowanie drużynę z Bartoszyc, nie dając im żadnych szans na wygraną. Dzięki temu zdobyły wyjątkowe medale, co było niewątpliwie małą sensacją. Cieszymy się, że mamy tak zdeterminowane i walczące do końca zawodniczki.

Poza wielkim sukcesem drużyny, wyróżnienie indywidualne otrzymała również Halinka Glinicka. Zawodniczki postanowiły uczcić jej urodziny specjalnym prezentem – pucharem z turnieju, który przekazała jej Kornelia Kaźmierczak, odśpiewując jednocześnie sto lat. Jest to piękna pamiątka z tego wydarzenia dla młodej zawodniczki.