Noszenie rękawiczek jest niewygodne, jednak bez tej ciepłej osłony skóra dłoni jest narażona na bezlitosne działanie mrozu. W okresie jesienno-zimowym skóra może być przesuszona i podrażniona. Jaką pielęgnację warto stosować na skórę dłoni zimą? Podpowiadamy!

Witaminy i kremy nawilżające z odpowiednim składem

Nie jest tajemnicą, że skóra reaguje na wszelkie braki witaminowe w organizmie. Przesuszona i podrażniona skóra może oznaczać również odwodnienie, dlatego w okresie jesienno-zimowym warto dbać o odpowiednią dawkę płynów i witamin. Zbilansowanej diety nie da się uniknąć i jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż łykanie w ciemno wielu suplementów.

Jeśli chodzi o kremy do rąk, na zimę najlepiej sprawdzają się kremy tworzące warstwę ochronną na skórze, czyli takie, które zawierają naturalne masła i kwasy tłuszczowe, na przykład masło shea. Dobrą opcją będą również kremy łagodzące podrażnienia, zawierające na przykład pantenol lub rumianek. Z kolei za nawilżenie skóry odpowiadają takie składniki jak mocznik, kwas hialuronowy i gliceryna. Należy przy tym pamiętać, że za skuteczność kremu odpowiada również jego regularne stosowanie.