Telewizja od lat proponuje ludziom programy rozrywkowe wątpliwej jakości, co nikogo już specjalnie nie dziwi. Coraz więcej osób dostrzega jednak wzrastającą z każdym sezonem bezmyślność telewizyjnych formatów. Ludzie irytują się, bo zaczęli dostrzegać, że twórcy programów rozrywkowych uważają widownię za mało rozgarniętą.

Idiotyczne programy rozrywkowe. Widzowie mówią dość

Młode pokolenie praktycznie całkowicie odrzuciło telewizję na rzecz internetu i serwisów streamingowych. Pamiętajmy jednak, że Polacy to nie tylko młode pokolenie, dlatego telewizję nadal ogląda mnóstwo ludzi. Stali widzowie są w kiepskiej sytuacji, ponieważ mają do wyboru  stare filmy (oglądane setki razy) i wątpliwe programy rozrywkowe. Do tego dochodzą wiadomości, których dla własnego zdrowia lepiej nie oglądać zbyt często. W obecnych, trudnych finansowo i społecznie czasach, promowanie idiotycznych treści w telewizji zwyczajnie nie zdaje egzaminu. Ludzie zaczynają żałować prądu na takie rewelacje.

Telewizja w Polsce to także znana wszystkim, nieco kontrowersyjna telewizja państwowa. Widzowie mają większe wymagania w stosunku do TVP, ponieważ płacą abonament. To powoduje, że praktycznie każdy program i wydarzenie transmitowane w TVP są później głośno komentowane.

Czy telewizja zmieni się na lepsze?

Nie da się ukryć, że jako społeczeństwo wkroczyliśmy w trudny okres, zarówno pod względem gospodarczym, jak i środowiskowym. Nie potrzebujemy bezmyślnej rozrywki i marnowania zasobów. Polacy potrzebują nadziei i programów, które będą stymulować mózg, a nie go usypiać. Czy wobec tego telewizja zmieni się na lepsze? Jeśli popularne programy drastycznie stracą oglądalność, pewnie doczekamy się nowych pomysłów. Trudno jednak powiedzieć, jakie one będą. Zawsze możemy zrezygnować z telewizji, wykorzystując zaoszczędzony czas na inne, zdrowsze przyjemności.