Zazwyczaj młodzi kierowcy starają się nie rzucać w oczy policjantom. W teorii nikt nie jeździ tak przykładnie, jak młodzi kierowcy. W praktyce jednak nie ma reguły, a policyjne statystyki są pełne nietrzeźwych kierowców w każdym wieku. Niechlubną listę zasiliła również 18-latka z Wyszkowa, która straciła prawo jazdy niemal od razu po jego otrzymaniu.

Kolizja z udziałem 18-latki z Wyszkowa

Jak to często z udziałem pijanych kierowców bywa, największe szkody ponoszą przykładni kierowcy i ich pasażerowie. W przypadku kolizji w Wyszkowie na szczęście nikt nie został ranny, jednak ucierpiał samochód marki Hyundai. Właściciel pojazdu przypadkiem był w pobliżu i spostrzegł, że w samochód uderzył volkswagen kierowany przez młodą kobietę. Mężczyzna podjął interwencję i odkrył, że kierująca może być w stanie nietrzeźwym. Nie obyło się więc bez interwencji policji. Poszkodowany miał słuszne przeczucie — badanie alkomatem wykazało, że 18-latka miała w organizmie aż 2 promile alkoholu.

Dorosłość bez prawa jazdy

18-letnia kierująca z własnej głupoty straciła świeżo zdobyte prawo jazdy. Okazało się, że odebrała dokument niecały miesiąc wcześniej. Szczęśliwym trafem do kolizji doszło jeszcze na parkingu przy ulicy 1 Maja w Wyszkowie. Nie sposób przewidzieć, jak skończyłaby się podróż 18-latki w takim stanie. Tymczasem młoda dziewczyna nie będzie już mogła pochwalić się prawem jazdy. Nie wiadomo, kiedy znów będzie mogła usiąść za kierownicą. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi jej również kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do 30 dni.

Warto przeczytać: https://e-ostrow.pl/2022/09/09/policjanci-z-ostrowi-mazowieckiej-uchronili-31-latka-przed-utrata-dloni/.