W ostatnich dniach doszło na terenie Wyszkowa do niepokojących wydarzeń na drodze. W minioną środę na przejeździe dla rowerzystów potrącono 58-letnią kobietę. Z kolei wczoraj na trasie S8 w Wyszkowie przewrócił się samochód dostawczy. Według wstępnych ustaleń kierowca przysnął za kierownicą.

Niebezpieczne pasy dla rowerzystów

W okresie wiosenno-letnim zwiększa się liczba wypadków z udziałem rowerzystów, a to dlatego, że podróżujących na jednośladach jest zwyczajnie więcej. Obecność wszystkich pojazdów, a do tego pieszych i rowerzystów na drodze ciężko jest pogodzić, ale niektórych wypadków zdecydowanie można było uniknąć. Ostrożność to słowo klucz, niestety wielu ludzi stale zapomina, że w przestrzeni publicznej są także inni uczestnicy ruchu drogowego. Tym razem doszło do wypadku z winy kierowcy samochodu osobowego. 58-letnia mieszkanka Wyszkowa pokonywała przejazd dla rowerzystów, przed którym kierowca osobówki się nie zatrzymał. W efekcie kobieta znalazła się w szpitalu. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, ale 71-letni kierowca zdecydowanie nie zachował należytej ostrożności. Dla własnego bezpieczeństwa rowerzyści powinni zatrzymywać także na specjalnie oznaczonych przejazdach.

Ciężarówka zablokowała trasę S8

Do niepokojącego zdarzenia doszło również wczoraj, tym razem na trasie S8, na odcinku w Wyszkowie. Ruch wstrzymano na wiele godzin, a to z powodu ciężarówki, która przewróciła się na środku jezdni. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Według ustaleń policjantów kierowca, który był trzeźwy, prawdopodobnie przysnął za kierownicą. Mężczyzna szybko się ocknął, ale w wyniku przerażenia faktem zaśnięcia, stracił panowanie nad pojazdem i podróż zakończył na barierkach. W wyniku uderzenia ciężki pojazd przewrócił się na bok. Nie wiadomo, czy kierowca zasnął z niewyspania, czy może był przemęczony, co się niestety bardzo często zdarza w tym zawodzie. Obowiązkiem pracodawców jest dbanie o odpowiednią długość przerw między pracą zatrudnionych kierowców. Niestety, liczba nadgodzin bywa w tej branży przerażająca.