Sprzedawcy jednego ze sklepów odzieżowych w Wyszkowie mają za sobą ciężki dzień pracy. Wszystko przez mężczyznę, który postanowił zrobić zakupy odzieżowe i opuścić sklep bez płacenia. Złodziej przemyślał swój plan i uznał, że ma szansę powodzenia. Na szczęście sprzedawcy nie dali się oszukać. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Ukradł ubrania warte 800 zł

Czasy są ciężkie i nie każdego stać na modne ubrania, zwłaszcza jeśli pochodzą z luksusowych sklepów. Jednocześnie wiele osób nie chce przekonać się do kupowania w lumpeksach, co zmusza do cieszenia się własną, starą garderobą przez dłuższy czas. Najwyraźniej nie wszyscy mają jednak zamiar korzystać ze starych ubrań. Pewien 38-latek z Wyszkowa postanowił ubrać się zgodnie z obowiązującą modą, a przy okazji nie stracić ani złotówki. Nie przewidział jednak, że sprzedawcy doskonale wiedzą, jaki towar mają na sklepie, przez co cała akcja zakończyła się niepowodzeniem.

Plan był następujący. 38-latek zabrał interesujące go rzeczy do przymierzalni, nie za dużo, by nie wzbudzać podejrzeń. Ukryty za zasłoną przebrał się w nowe rzeczy ze sklepu, a własne schował do torby, z którą wszedł do sklepu. Zatrzymano go w sąsiednim sklepie, skąd także próbował wyjść z łupem. Łącznie skradzione ubrania były warte prawie 800 zł.

Do 5 lat więzienia

Złodzieja ujęto bez trudu, a następnie wezwano na pomoc policję. Funkcjonariusze przejęli sprawę, zabezpieczyli dowody i przewieźli 38-latka do aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu do 5 lat więzienia. Czy ubrania za 800 zł były warte takiego ryzyka? Złodziej, wzorem innych przestępców, z pewnością nie brał takiego obrotu sprawy pod uwagę. Plan był przecież doskonały! Obecnie śledczy zajmują się ustalaniem szczegółów w związku ze sprawą. Sprzedawcy z Wyszkowa mogą odetchnąć z ulgą.

Przeczytaj również: https://www.poznanski.pl/mezczyzna-ukradl-dziecku-plecak-z-insulina/.