Wczoraj doszło na trasie S8 do niebezpiecznego zdarzenia — wypadku z udziałem 5 pojazdów, w tym dwóch samochodów ciężarowych. Karambol zablokował drogę w kierunku Warszawy na wiele godzin. I mimo że zdarzenie było poważne, a 3 osoby przebywają w szpitalu, prawdopodobnie nikomu nie zagraża utrata życia.

Jak doszło do wypadku?

Obecnie porządek na trasie S8 został przywrócony, jednak wczoraj sytuacja wyglądała naprawdę źle. Odcinek, na którym doszło do wypadku, był zablokowany przez wiele godzin (dokładnie do 20:30, a do wypadku doszło około godziny 15:00). Jak doszło do tak poważnego zdarzenia? Według ustaleń funkcjonariuszy przyczyną karambolu było niezachowanie odpowiedniej odległości między pojazdami. Tego niedopatrzenia dopuścił się kierowca samochodu ciężarowego, który ostatecznie uderzył w tył samochodu osobowego. Siła uderzenia doprowadziła do tego, że osobówka uderzyła w bus jadący przed nią. I znów, siła uderzenia odrzuciła samochód osobowy na przeciwległy pas ruchu, gdzie do wypadku dołączył kolejny samochód osobowy i ciężarówka.

W najgorszej sytuacji znalazł się kierowca busa, który został uwięziony w zgniecionym przez naczepę ciężarówki pojeździe. Po akcji strażaków rannego kierowcę przetransportowano śmigłowcem LPR do najbliższego szpitala.

Istotność szczegółów na drodze

Kierowcy mieli dużo szczęścia, ponieważ wciąż żyją, mimo że dla 3 osób wypadek oznacza dłuższy powrót do zdrowia. Ta sytuacja doskonale pokazuje, jak pozornie błaha zasada dotycząca zachowania bezpiecznej odległości między pojazdami, ma ogromne znaczenie. Wbrew pozorom do wypadków z tej przyczyny dochodzi bardzo często. Bez odległości kierowcy nie mają szans na skuteczną reakcję, dzięki której do wypadku nie dojdzie.

Karambol z udziałem pięciu pojazdów w pobliżu Wyszkowa nie pozostał bez wpływu na innych kierowców. Odłamki uszkodzonych pojazdów uderzały w inne samochody. Droga była nieprzejezdna do czasu, aż służby nie uprzątnęły wszystkich pozostałości tego niebezpiecznego zdarzenia, a było ich sporo.

Może Cię zainteresować: https://reda24.pl/grozny-wypadek-w-redzie-piec-osob-rannych/.