W ostatnim czasie na terenie powiatu wyszkowskiego doszło do dwóch nietypowych kradzieży. Najpierw z jednego z gospodarstw zniknęły prosięta, a niedługo później inne gospodarstwo straciło cielaka. Kto mógł zainteresować się tak mało opłacalnymi kradzieżami? Policjantom udało się to ustalić.

Ziarnko do ziarnka, aż zbierze się cała zagroda

Los zwierząt hodowlanych jest smutny, a w równie trudnej sytuacji są rolnicy nietrudniący się hodowlą przemysłową. Żywe cielę kosztuje około 1000 zł i można powiedzieć, że nie są to małe pieniądze, ale kradzież to przecież ryzyko. Poza tym kradzione zwierzę trudno sprzedać w tej samej gminie.

Jeśli zaś chodzi o prosiaki, jedno młode jest warte około 250 zł. Łącznie więc złodziej ryzykował wyrokiem do 10 lat więzienia za około 1500 złotych. Oczywiście pod warunkiem, że udałoby mu się sprzedać skradzione zwierzęta. Istnieje również prawdopodobieństwo, że złodziej planował zapełnić kradzionymi zwierzętami własne gospodarstwo. W tę stronę cała akcja wydaje się mieć więcej sensu, ale złodzieje powinni zdawać sobie sprawę, że taka kradzież nie pozostanie niezauważona.

Funkcjonariusze dotarli do 32-letniej mieszkanki gminy

Właściciele skradzionych zwierząt natychmiast powiadomili policję o stratach. Z kolei funkcjonariusze bez ociągania podjęli poszukiwania, szybko trafiając na trop 32-letniej mieszkanki gminy. Na dowody nie trzeba było długo czekać, ponieważ skradzione zwierzęta wciąż znajdowały się na terenie gospodarstwa kobiety.

Mieszkanka gminy sąsiadującej z Wyszkowem niechętnie przyznała się do winy. Początkowo usiłowała wymyślić wiarygodną historię, mającą potwierdzić, że jest prawowitą właścicielką zwierząt. Policjanci jednak od razu wyczuli kłamstwo, zwłaszcza że kobieta plątała się w zeznaniach, a obecność skradzionych zwierząt była niepodważalna.

Zarówno cielak, jak i prosiaczki wróciły do swoich prawowitych właścicieli. Z kolei 32-latka oczekuje właśnie na wyrok sądu. Grozi jej do 10 lat więzienia. Szkoda jedynie, że osoby, które krzywdzą zwierzęta, nie otrzymują tak wysokich wyroków.