Każdego roku w wakacje klub PowerFit w Wyszkowie wraz z gminą organizuje aktywne spotkania na Placu Miejskim. Instruktorki zapraszają wszystkich chętnych na Zumbę, czyli znakomite połączenie aktywności fizycznej z tańcem. Spotkania są już za nami i cieszyły się dużą popularnością. Przyjrzyjmy się, jakie korzyści może przynieść regularne tańczenie Zumby!

Zumba w Wyszkowie

Na wspólne tańczenie Zumby co roku zaprasza instruktorka z klubu PowerFit. Dużym atutem letniej Zumby są treningi na świeżym powietrzu. W tym roku zajęcia odbywały się 23 i 30 lipca. Swoją porę na trening miały dzieci, młodzież i dorośli. W prosty sposób można było odrobinę zadbać o swoją kondycję, a także skutecznie poprawić sobie humor. Wszyscy zainteresowani mogą kontynuować zajęcia w klubie fitness PowerFit.

Czym jest Zumba i jakie daje korzyści?

Zumba to dość złożona aktywność sportowa, ale bardzo przyjemna. Łączy w sobie różne formy tańca i fitnessu, między innymi trening siłowy, cardio, elementy tańca hip-hop, czy też sztuk walki. Na szczęście sam taniec nie jest tak skomplikowany, by mieć problemy z jego odtworzeniem. Nawet osoby bez doświadczenia i słabo zaprzyjaźnione ze sportem dadzą sobie radę!

Co ciekawe, Zumbę stworzył doświadczony tancerz — Alberto Perez. Celem tancerza było stworzenie takiego układu tanecznego, który pozwoliłby dołączyć się do wspólnej zabawy każdemu. Tak właśnie działa Zumba. To przede wszystkim dobra zabawa i aktywność fizyczna, której każdy może spróbować.

Zumba wiąże się również z korzyściami. Oprócz natychmiastowej poprawy samopoczucia Zumba pozwala także na wysmuklenie ciała. Tancerze spalają duże ilości kalorii bez zrobienia ostrego treningu na siłowni, czy w domu. Zumba to także okazja do poznawania nowych osób i zrobienia czegoś dla siebie.

Aktywność fizyczna jest niezwykle ważnym czynnikiem w życiu każdego człowieka, niezależnie od wieku. Nie zamykajmy się więc w domach! Zamiast tego spacerujmy, odkrywajmy zakątki miasta i poszukajmy formy aktywności fizycznej, która będzie nam idealnie odpowiadać.