Sezon letni trwa w najlepsze i chociaż pogoda nieco nam się zepsuła, to wkrótce znowu będzie słonecznie i ciepło. Ostatnie tygodnie lata warto dobrze spędzić, dlatego przygotowaliśmy dla Was listę najlepszych kąpielisk w Wyszkowie i w pobliżu!

Dawna kopalnia żwiru Słopsk

Pięknie zagospodarowany teren po dawnej żwirowni w Słopsku to jedno z najpopularniejszych miejsc w okolicy. Niektórzy zwracają uwagę na wadę, jaką jest płatny wstęp. Dzięki temu jednak to miejsce ma szansę pozostać wyjątkowym i zadbanym. Na terenie plaży znajdują się również zorganizowane atrakcje wodne, między innymi tor przeszkód. Istotną wadą jest jednak zakaz wnoszenie własnego prowiantu na plażę.

Dawna kopalnia żwiru w Słopsku została pięknie zorganizowana i nie sposób się tutaj nudzić. Rodziny z dziećmi chętnie spędzają tutaj całe dnie, czując się jak nad morzem. Dużym plusem jest również mniejsza ilość ludzi w tygodniu, co sprzyja atmosferze relaksu i dobrej zabawy w gronie rodziny i przyjaciół.

Plaża nad Liwcem

Liwiec to świetny cel dla wielbicieli natury i odpoczynku z dala od cywilizacji. Tutaj działalność człowieka nie jest widoczna, a plaża i okoliczne wody są dziełem natury. Niestety ludzie pozostawiają po sobie liczne śmieci, które psują nieco ten malowniczy krajobraz. Mimo to warto udać się tutaj na odpoczynek.

Niektórzy uwielbiają Liwiec ze względu na możliwość zorganizowania spływu kajakowego. Inni doceniają wodę sięgającą do kostek w pobliżu jednej z plaż. Tym samym dziecko ma frajdę, a rodzice mogą bez obaw się relaksować. Rzeka ma spokojny nurt i jest płytka, a miejsce zaciszne i malownicze. Zdecydowanie warto zaliczyć ten punkt na mapie Wyszkowa!

Plaża miejska w Serocku

Kolejne zadbane i tętniące życiem miejsce. Jeśli szukacie rozrywki w stylu nadmorskim, plaża miejska w Serocku z pewnością Wam się spodoba. Teren jest świetnie zorganizowany i każdy miłośnik wypoczynku znajdzie kawałek plaży dla siebie. Dedykowane aktywności znajdą także dzieci i młodzież. W obrębie plaży nie brakuje punktów do gry w koszykówkę, siatkówkę, czy tenisa. Dużą popularnością cieszy się wodny plac zabaw dla dzieci i molo z przystanią. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy ćwiczeń na świeżym powietrzu, którzy mogą skorzystać z nowoczesnej siłowni.

Oczywiście niewątpliwą atrakcją jest sama zadbana plaża. Obecność ratownika zapewnia bezpieczeństwo i sprawia, że plaża w Serocku to idealne miejsce dla rodziców z dziećmi. Warto tu zajrzeć również poza sezonem, kiedy robi się spokojnie. Taka atmosfera jeszcze bardziej sprzyja relaksacji.