O tym, jak niebezpieczny jest alkohol, mówi się zdecydowanie za mało. Tymczasem wiele osób otwarcie przyznaje się do tego, że po alkoholu zachowuje się agresywnie. Najczęściej napady pijanego awanturnika udaje się załagodzić, a na drugi dzień wszyscy udają, że nic się nie stało. Tym razem jednak zignorowanie wydarzeń było niemożliwe.

Pobił 70-letniego człowieka bez żadnego powodu

Policjanci z Wyszkowa zostali wezwani do interwencji w sprawie ataku na starszego człowieka. Telefon alarmowy wykonał świadek zdarzenia, który zobaczył postawnego mężczyznę wchodzącego na posesję 70-latka. Napastnik zabrał starszemu mężczyźnie kij, którym się podpierał i zaczął go nim dotkliwie bić. Solidnie wykonane laski do podpierania mogą stać się bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach silnej osoby. Niestety, 70-latek przekonał się o tym na własnej skórze.

Dzięki interwencji świadka policja stosunkowo szybko przyjechała na miejsce zdarzenia. Napastnik zdążył w tym czasie uciec, ale na szczęście nie na długo. Tymczasem starszego mężczyznę przewieziono do szpitala, gdzie walczy z poważnymi obrażeniami.

Powód ataku jest nieznany, jednak blisko 3 promile w wydychanym powietrzu pozwalają podejrzewać, że napastnik działał w alkoholowym zamroczeniu i furii. A jak wiadomo, w stanie upojenia alkoholowego furię może wywołać wszystko.

Pijany napastnik siedzi w więzieniu

Policjanci zastali atakującego mężczyznę w domu. Był nim 42-letni sąsiad pobitego starszego mężczyzny. Na miejscu funkcjonariusze dowiedzieli się, że pijany napastnik nie zna powodu swojego zachowania. Powodem mało sensownych tłumaczeń mogą być 3 promile alkoholu w organizmie, jednak nie ma sensu oczekiwać rozsądniejszych wyjaśnień, kiedy mężczyzna wytrzeźwieje. Prawdopodobnie niewiele będzie pamiętał ze swojego ataku.

Mimo że 42-latek nie zna motywu ataku, nie uchroni go to przed sądem i stosowną karą. Obecnie przebywa w areszcie i w ciągu 3 miesięcy dowie się, jak długa czeka go odsiadka. Za przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia. Mamy nadzieję, że pobity mężczyzna szybko wróci do zdrowia.