Świętej pamięci Mateusz Sitek, który do ostatnich chwil pełnił służbę jako szeregowy, został awansowany pośmiertnie do stopnia sierżanta Wojska Polskiego. Decyzję tę podjął wicepremier i minister obrony narodowej, dzięki czemu młody żołnierz otrzymał również Złoty Medal za Zasługi dla Obronności Kraju. Ten wysoki honor towarzyszy uruchomieniu ceremonii pogrzebowych, które odbędą się 12 czerwca w malowniczym Lubielu Nowym.

Mateusz Sitek urodził się i wychował w gminie Rząśnik, gdzie był znany i szanowany jako lojalny żołnierz i oddany obywatel. W wieku zaledwie 21 lat odszedł od nas nagle 7 czerwca, a postanowienie ministra obrony narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza o jego pośmiertnym awansie i odznaczeniu stanowi hołd dla jego służby i poświęcenia dla kraju.

Jako bliscy zmarłego pragniemy poinformować, że ceremonia pogrzebowa sierżanta Mateusza Sitka będzie miała miejsce 12 czerwca o godzinie 11:00 w kościele pod wezwaniem Świętej Anny w Nowym Lubielu. To będzie czas, gdy będziemy mogli wspólnie uczcić pamięć o tym, który tak wiele zrobił dla naszego kraju.

1. Warszawska Brygada Pancerna, jednostka, w której służył Mateusz, wyraża głębokie kondolencje i solidarność z rodziną żołnierza. Tym samym tonem pożegnania Mateusza Sitka zaznaczyła również społeczność CEZiU „Kopernik” w Wyszkowie, gdzie absolwent uzyskał hołd podczas uroczystego apelu.