Kilka dni temu doszło do dramatycznego incydentu. Mężczyzna, podejrzany o zaangażowanie w tę sytuację, został już schwytany i umieszczony za kratami. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze.

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci na terenie naszego kraju jest poważny. Niemniej jednak, jak zauważają specjaliści, informacje na ten temat są nierównomierne, co skutkuje niekompletnym obrazem sytuacji.

Jolanta Zmarzlik, ekspertka Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, podczas rozmowy z Lwówecki.info, wyjaśnia, że różnorodność danych wynika z faktu, że niektóre z nich pochodzą od policji, inne od organizacji pomagających młodym ofiarom wykorzystywania seksualnego, a jeszcze inne od psychologów czy sądów. To powoduje rozbieżności między tym, co udowodniono danej osobie.

Zgodnie z danymi dostarczonymi przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, około pół miliona dzieci w Polsce stało się ofiarami wykorzystywania seksualnego. Są to zatrważające statystyki, które według fundacji są raczej niedoszacowane, ponieważ wiele dzieci nigdy nie ujawnia swojego traumatycznego doświadczenia.

Analiza przeprowadzona przez tę samą fundację wykazała, że aż 7% dzieci w Polsce doznało seksualnego wykorzystania z kontaktu cielesnego. Aby zilustrować skalę problemu – jest to jakby w każdej klasie szkolnej przynajmniej dwóch uczniów doświadczało tego rodzaju nadużyć.