W Wyszkowie doszło do zatrważającego wypadku drogowego, spowodowanego przez kierowcę samochodu ciężarowego. Mężczyzna jadący tą potężną maszyną przejechał prosto przez rondo położone na skrzyżowaniu ulic: Serockiej, Komisji Edukacji Narodowej i Piłsudskiego. Zdarzenie to zostało zarejestrowane na monitoringu, a nagranie służy teraz jako przestroga dla innych.

Jak wynika z informacji przekazanych przez Damiana Wroczyńskiego, oficera prasowego policji w Wyszkowie, 43-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego prowadzący pojazd ciężarowy jechał drogą krajową numer 62 od strony Serocka. Znajdując się w pełnym biegu, kierowca przejechał przez trawiaste rondo, uszkadzając przy tym znaki drogowe i uderzając w bariery energochłonne, co doprowadziło do przewrócenia się pojazdu.

Podkreślono, że kierujący pojazdem był trzeźwy. Wyjaśniał on policjantom, że przypadkowo zasnął za kierownicą. Po zdarzeniu został natychmiast przetransportowany do szpitala. Pomimo groźnie wyglądającego wypadku, 43-latek miał wiele szczęścia – nie odniósł poważnych obrażeń i po przeprowadzeniu niezbędnych badań został zwolniony do domu. Co więcej, na szczęście żaden inny pojazd nie nadjeżdżał z przeciwnego kierunku, co mogłoby skutkować jeszcze bardziej tragicznym wydarzeniem.

Policjanci trzymających straż nad bezpieczeństwem dróg w Wyszkowie nałożyli na kierowcę mandat karny o wartości tysiąca złotych. Rzecznik miejscowej policji apelował o rozwagę podczas prowadzenia pojazdu. Przypomniał o konieczności odpoczynku oraz utrzymaniu właściwej kondycji psychofizycznej przed wsiadaniem za kierownicę. Zachęcając do robienia przerw na powietrze i wykonywanie prostych ćwiczeń fizycznych podczas jazdy, podkreślił jak ważne jest to dla uniknięcia zmęczenia i potencjalnego zasnięcia podczas jazdy.